Міжнародний день боротьби з насильством і булінгом у закладах освіти

2 лист. 2023
Міжнародний день боротьби з насильством і булінгом у закладах освіти (International Day Against Violence and Bullying in Education), відзначається в перший четвер листопада. Цей день присвячений підвищенню обізнаності про значну кількість дітей та підлітків у всьому світі, які стикаються з насильством та булінгом у школі, що негативно впливає на їхнє здоров’я, добробут та освіту.

Держави-члени ЮНЕСКО проголосили перший четвер листопада Міжнародним днем боротьби з насильством і булінгом у закладах освіти, включаючи кібербулінг. Ця декларація визнає, що пов’язане зі школою насильство в усіх його формах порушує права дітей і підлітків на освіту, здоров’я та благополуччя. Цей день закликає різні зацікавлені сторони, включаючи держави-члени, партнерів ООН, міжнародні та регіональні організації, громадянське суспільство, неурядові організації та окремих осіб, пропагувати, відзначати та сприяти проведенню цього міжнародного дня. Мета – залучити учнів, батьків, освітні спільноти, органи управління освітою та такі сектори, як технологічна індустрія, до запобігання всім формам насильства та сприяння створенню безпечного навчального середовища.