Програма "Фізкультурна перерва"

ПРОГРАМА

«Фізкультурна перерва» для учнів початкових класів

1. Передумови розроблення програми

Програму «Фізкультурна перерва» для учнів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів міста на 2013-2017 роки (далі - Програма) розроблено відповідно до законів України «Про фізичну культуру і спорт», «Про місцеве самоврядування в Україні», рішення міської ради від ЗОЛ 1.201 1 № 21/17 «Про Програму розвитку фізичної культури і спорту у місті на 2012-2016 рр.».

Здоров'я людини є найціннішим багатством держави, а фізична культура та спорт - основні засоби його укріплення, підвищення фізичних та функціональних можливостей організму, забезпечення здорового дозвілля.

Фізкультурні перерви сприяють відновленню фізичної активності під час занять учнів. Короткочасні фізичні вправи є профілактикою остеохондрозу хребта, сприяють зниженню втоми та підвищенню мозкової діяльності. «Фізкультурна перерва» - це підвищення спортивної активності школярів, популяризація фізкультури та здорового способу життя, підвищення ефективності навчання.

2. Мета та завдання Програми

Метою Програми є:

• удосконалення педагогічних і організаційних умов, які сприяють ефективним заняттям фізкультурою учнів початкових класів;
  • профілактика втоми, захворювань хребта та м'язів, підвищення уваги та розумової діяльності дітей.

Завданнями Програми є:

• залучення 100 відсотків учнів початкових класів до активної перерви;
  • зміцнення функціональних можливостей організму та зниження захворювання дітей;
  • залучення дітей до занять спортом у спортивних секціях та дитячо- юнацьких спортивних школах міста.