План заходів щодо реалізації національно-патріотичного виховання

План заходів

щодо реалізації національно-патріотичного виховання

учнів КЗО «НВК № 4» ДМР  протягом 2017 – 2018 років

Зміст заходу

Термін

виконання

Виконавець

1.

Тримати на контролі питання оновлення та систематизації на офіційному  веб-сайті навчального закладу  нормативно-правової бази щодо реалізації національно-патріотичного виховання.

інженер-електронник Савченко І.П.

2.

Забезпечити розгляд нарадах, педагогічних радах, семінарах, засіданнях методичних рад та об’єднань питання щодо національно-патріотичного виховання учнівської молоді із визначенням шляхів для подальшого удосконалення системи роботи з означеного питання.

Відповідно до річних  планів роботи

3.

Долучати до організації національно-патріотичного виховання дітей та молоді представників органів військового управління, місцевих осередків Товариства сприяння обороні України, рад ветеранів, учасників бойових дій, Революції Гідності, волонтерів, громадські організації, батьківську громадськість.

4.

Вивчати, узагальнювати і пропагувати кращий досвід патріотичного виховання дітей та молоді, висвітлювати у ЗМІ, на педагогічних виставках, у фаховій пресі, освітніх веб-сайтах.

5.

Брати участь  тематичних семінарах , тренінгах, нарадах  тощо з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді .

Відповідно до річного  плану  роботи

6.

Впровадження військово-патріотичної виховної системи Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”)”.

Заступник директора з виховної роботи Азарян А.О,

педагог –організатор  Яцина Ю.О.

7.

Розпочинати навчальний рік у навчальному  закладі Уроком мужності і милосердя, залучивши до його проведення учасників бойових дій, ветеранів, представників волонтерських організацій тощо.

Проводити лекції, бесіди, виховні заходи з метою утвердження у свідомості молоді переконань про єдність і соборність України (Сходу і Заходу).

1 вересня

2017, 2018

років

8.

Провести у рамках Всеукраїнського тижня права:

Всеукраїнський урок „Права людини”;

конкурс учнівських проектів „Ми діти твої, Україно!”

позаурочні заходи з просвітницької та правовиховної роботи „Я і моє право”, „Самі будуємо своє життя у рідній країні”, спрямовані на розвиток у дітей та молоді почуття власної гідності, усвідомлення своїх прав і місця у суспільстві, можливості реалізації своїх прав у поєднанні з виконанням обов’язків із застосуванням рекомендацій Українського інституту національної пам’яті.

Відповідно до річного плану

Заступник директора з виховної роботи Азарян А.О., вчитель історії, права

9.

Сприяти проведенню національно-патріотичних заходів органами учнівського самоврядування.

10.

Проводити освітньо-просвітницькі заходи з питань формування здорового способу життя, профілактики правопорушень.

Заступник директора з виховної роботи Азарян А.О.,

соціальний педагог Богата Є.А.

11.

Організовувати проведення інформаційно-просвітницьких, урочистих, пізнавально-виховних, спортивно-масових заходів патріотичного спрямування.

2017, 2018 років

(відповідно до календаря пам’ятних дат)

12.

Проводити науково-дослідницькі та освітньо-просвітницькі заходи, які передбачають висвітлення фактів і подій, що свідчать про колективну й індивідуальну боротьбу за незалежність України у ХХ столітті, відновленню історичної пам’яті про тривалі державницькі традиції України (Київська Русь, Велике князівство Литовське, Військо Запорізьке, Гетьманщина, діяльність Українських урядів 1917 – 1921 років, інші визвольні проекти), включно з проведенням фотовиставок, організацією музейних експозицій, проведенням дискусій, круглих столів із застосуванням регіональних традицій, свідчень усної історії національно-визвольної боротьби українського народу.

Заступник директора з виховної роботи Азарян А.О.

Заступник директора з навчало-виховної роботи Невесела Т.Г.

13.

Брати участь у  обласних  організаційно-масових  заходах патріотичного спрямування: „Козацькому роду нема переводу”.

Щорічно

січень – травень,

14.

Залучати учнів до участі в акціях:

„Ми з вами, патріоти України”, „Допоможи пораненим”,

„Лист воїну”, „Малюнок для солдата” (беруть участь учні початкових класів );

„Милосердя”, „Хвиля доброти”, „Ветеранське подвір’я”, „Доброго ранку, ветеране!”;

„Діти за мир, за єдину Україну”, „Молодь Дніпропетровщини за мир!”, „Голуб миру”;

„Перемога, Свята Перемога!”, „Шляхами подвигу і слави наших прадідів та батьків”;

„Ті, хто боролися за Свободу”, „А ми тую славу збережемо”, „Хвилина пам’яті”;

„Ми разом” (допомога пораненим військовим);

„З вірою в серці”, „Спільними зусиллями” (підтримка захисників нашої країни, їхніх дітей та родин, медичних працівників і волонтерів, які працюють в зоні АТО);

„Обеліск”.

Відповідно до річного  плану роботи

15.

Сприяти участі дітей у різнорівневих масових заходах за напрямами позашкільної освіти.

Відповідно до Плану

16.

Налагодити системну екскурсійну діяльність (очно/заочно) дітей, поїздки-обміни учнівських груп, відвідування визначних історичних місць та ознайомлення з пам’ятками  української історії та культури.

Організувати екскурсії до музеїв військових частин.

Відповідно до річного  плану роботи

17.

Забезпечити:

висвітлення на сайті  навчального закладу  інформації про проведені заходи патріотичного спрямування;

По факту.

інженер-електронник Савченко І.П.